Служба безпеки викрила ще одного посадовця-колаборанта зі звільненого Херсона. Поплічником ворога виявився колишній працівник місцевої виправної установи, який після захоплення українського міста пішов на співпрацю з російськими загарбниками.
Про це повідомляє Служба Безпеки України
За це йому запропонували «посаду» у лавах створеної агресором «исправительной колонии». Зловмисник погодився на «пропозицію» і добровільно написав «заяву» на вступ до окупаційного органу.
Там його призначили до складу підрозділу охорони режимного об’єкта рф, до якого рашисти незаконно ув’язнювали репресованих місцевих жителів.Більшість з потерпілих були учасниками руху опору.
У застінках окупанти катували українських громадян і намагалися «вибити» з них згоду на співпрацю з ворогом. Встановлено, що колаборант допомагав агресору охороняти «камери» та «периметр» російської катівні.Під час звільнення Херсона зловмисник вирішив втекти до Одеси, де намагався «залягти на дно» і тим самим уникнути правосуддя.
Втім, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україну (колабораційна діяльність).Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Одеської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.