У Москві минулого тижня відбулася половина чергового "Ялтинського міжнародного економічного форуму".
Навіщо знаковий для кримських колаборантів захід "розполовинили", про що говорили і які результати принесла ця "масштабна" подія - розберемося в цьому матеріалі.
Вперше за всю історію існування “Ялтинського форуму”, організатори прийняли дуже несподіване рішення поділити його на дві частини – політичну та економічну. При тому, що спочатку форум був суто економічним і використовувався пропагандою виключно з метою демонстрування меседжу “нам пофігу на санкції”. А тут раптом назріла необхідність виділити “політичний” сегмент із абсолютно політизованого заходу та провести його набагато раніше, ніж економічну частину.
Що за необхідність спонукала окупаційну владу до цього кроку - читається досить легко, якщо поглянути на дати проведення “політичної” частини заходу. Так випадково збіглося, що майданчик для масштабного виступу колаборантів з окупованих територій відкрили у день підрахунку голосів на виборах у США. Хто б не прийшов у ті два дні до влади за підсумками волевиявлення в Америці, це сталося на тлі рішучих заяв різноманітних спікерів, на кшталт “покажемо піндосам кузькину матір”.
Тематичні сесії були підібрані у найкращих традиціях радянської ідеології. Учасникам пропонували подумати над темою "Світова більшість в авангарді нового світоустрою", а ще всерйоз перейматися "Проблемою державного найманства як нового способу ведення війн Заходу проти нового справедливого світоустрою". Експертом у питаннях “війн проти справедливого світоустрою” несподівано виявився беззмінний з початку окупації півострова "спікер" кримського парламенту Володимир Константинов.
У своєму виступі він закликав остаточно порвати "з практикою поклоніння перед Заходом". Тема для нього близька - Костянтинов нещадно “рве практику”, починаючи з 2015 року, зосередившись на непримиренній боротьбі з іноземними словами, які він закликав прирівняти до матюка і рішуче відмовитися від “словечок” що проникають у російську мову, на кшталт «кава-брейк», «ресепшен», «меседж». Кілька років тому спікер навіть обіцяв презентувати словник із заміщення слів, запозичених з англійської мови, а зовсім недавно - заборонити рекламу з використанням іноземних слів.
Крім того, у своєму виступі на форумі Костянтинов вибухнув критикою на адресу зовнішньої політики США після Другої світової війни, припустивши, що у розв'язанні Холодної війни винні виключно американці. Вони ж, згідно з логікою “спікера” кримського парламенту, заклали практики “використання англо-саксами держав-найманців” до яких насамперед належить Україна. Набору заїжджених ідеологічних штампів у виступі Константинова не вистачало лише згадок про рептилоїдів та бойових комарів із біолабораторій.
Не сильно відстав від колеги і “голова Криму” Сергій Аксьонов, який назвав захід місцем, де збирається велике коло “друзів Криму із різних країн”. За словами голови окупаційної адміністрації, такі “друзі” допомагають словом і ділом, “розповідають співвітчизникам правду про наш півострів, роблять свій внесок у формування громадської думки. Так народна дипломатія допомагає проривати блокади та розвінчувати міфи західної пропаганди”, - наголосив Сергій Аксьонов.
Після цього відбулася церемонія нагородження цілої низки “друзів”, зокрема, як стверджують пропагандисти, також з інших країн. У найкращих традиціях брежнєвської епохи. Чим були нагороджені “проривники блокад” та розвінчувачі західної пропаганди, ніде не повідомляється. Як не наводять у повідомленнях і жодного імені таких численних “друзів” кримських колаборантів.
До речі, з кількістю іноземних гостей, покликаних наголосити на міжнародному статусі заходу, вкотре осоромилися. На одних пропагандистських ресурсах заявили про понад чотири сотні учасників, серед яких під сотню - з п'ятдесяти різних країн. В інших медіа представників різних країн виявилося чомусь 38. Тим часом на нечисленних фото з цього заходу ніде не спостерігається понад півсотні учасників, що ставить під сумнів заявлені масштаби дійства.
Примітно, що немає жодної інформації щодо участі на форумі хоч когось із російських політиків та чиновників топ-рівню. І навіть діячів, рівних за рейтингом Аксьонову та Костянтинову, залучити для “накачування” статусу форуму організаторам не вдалося. Тема окупованого Криму та його ролі у “світоустрої” чомусь виявилася не цікавою для представників російського політикуму. Залишаються надії лише на економічну половину заходу, що має відбутися на початку грудня та продемонструвати “сотні бізнесменів” з різних країн, які прагнуть вкластися інвестиціями у економіку окупованого Криму.
Павло Буранов для INжир media