×
23 октября, 11:49
INжир Медиа

В Херсонському гуртожитку де проживають внутрішньо переміщені особи вимикають електроенергію

Фото: Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна
Фото: Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна

Мешканцям місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб в місті Херсон, які проживають в гуртожитку по вулиці Комкова, вимикають електроенергію.

Про це повідомили внутрішньо переміщені особи, які проживають в цьому гуртожитку. З цією проблемою вони звернулись до Сектору регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради з прав людини в АР Крим та м.Севастополі.

"До Сектору регіонального представництва в АР Крим та м.Севастополі звернулись мешканці місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у зв’язку з відключенням електроенергії. Оскільки ситуація з відключенням електричної енергії у час, коли на території Херсонської області встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, коли спостерігається суттєве зниження середньодобової температури, що може призвести до масових захворювань серед мешканців гуртожитків, мною та працівниками Сектору було здійснено невідкладний виїзд до місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб по вул.Комкова в м.Херсоні. Під час виїзду до об’єкту було проведено бесіду з мешканцями, докладно вивчено ситуацію. З метою захисту прав громадян України, регіональне представництво в АР Крим та м.Севастополі у терміновому порядку звернулося з відповідним листом-реагування до Херсонської міської ради для відновлення електропостачання до зазначених гуртожитків. Відновлення електропостачання відбулося того ж дня. Необхідно унеможливити настання подібних ситуацій в наступному", — Зазначила Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна.

З цієї причини,  представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна та завідувач Сектору у Херсонській області Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Деніс Чістіков провели робочу нараду із заступником міського голови Херсонської міської ради з питань діяльності виконавчих органів ради Володимиром Пепелем.  

Як повідомляє Ірина Верігіна, за результатами зустрічі було прийнято рішення про необхідність провести засідання за участі представників Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської міської ради та комунальних підприємств для обговорення проблемних питань, які постали перед мешканцями місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у м.Херсоні.

Також було порушено питання про придбання житла для ВПО в Херсонській області.

Як зазначає Ірина Верігіна,  07 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України було видано розпорядження № 737-р «Про розподіл субвенції з бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» у розмірі 18, 078 млн. грн. В тому числі субвенція була виділена в бюджет Херсонської міської територіальної громади у розмірі 4618,1тис. грн. для придбання 17 об’єктів нерухомості.

На сьогодні в Херсонській області планується придбати для внутрішньо переміщених осіб лише 4 квартири: 3 - двокімнатні, 1 - однокімнатну, наразі проводиться тендер.