×
26 вересня, 11:50
INжир Медиа

Окупований півострів очима митців. В Херсоні реалізують всеукраїнський проєкт "Крим. Третій вимір".

Фото: INжир media
Фото: INжир media

25 вересня у Херсоні, в креативному просторі "Urban CAD" відбулась реалізація  проєкту “Крим.Третій вимір”. Він присвячений темі окупованого півострова очима митців, роздумам над тим, яким Крим був та залишається у пам'яті людей, що там мешкали, мешкають або колись його відвідували.

В рамках проєкту кримський художник Рустем Скибін створив кримськотатарські орнаменти на тканині. Допомагали йому херсонські художники з творчого об'єднання “Тотем”. Перформанс мав назву “Хайтарма. Повернення”. Художники намалювали на тканині орнаменти, які залишили відбитки на іншій тканині. Інсталяцію, що складається з цих робіт, демонструватимуть у торговельному центрі “FABRIKA” в Херсоні з 28 вересня, а потім її повезуть до Києва.

Кримськотатарські орнаменти на тканині. Фото: INжир media
Кримськотатарські орнаменти на тканині. Фото: INжир media

Також відвідувачі мали змогу побачити кілька інтерв'ю про півострів, записаних з людьми різних професій та національностей. Цей проєкт має назву “Крим. Дивитися в очі”. Оля Михайлюк, його авторка, знімала  інтерв'ю у 2014, а потім — з тими самими людьми - у 2021 році. Презентація усіх відеоробіт з циклу планується невдовзі у “Кримському домі” в Києві.

Ще одна цікавинка — відеоробота Олі Михайлюк та SK.EIN “Ніхто не острів”. Це абстрактне відео, що складається з різних природних видів та звуків, наприклад, моря, квітів, звуків хвиль, вітру, які нагадують про Крим як невід'ємну частину життя кожного з нас.

Фото: INжир media
Фото: INжир media

І наостанок можна було послухати архивні фольклорні аудіозаписи мелодій та пісень кримських татар, що народилися на початку 20 століття та мешкали на території Херсонщини. Ці записи зібрав український фольклорист Віктор Кисіль. DELICAKE зробив з них DJ-сет.

Проєкт “Крим. Третій вимір” реалізується мистецькою агенцією "АртПоле". Він націлений на те, щоб актуалізувати кримське питання в художньому контексті.