×
11 марта, 19:22
INжир Медиа

Суспільні настрої швидко змінюються: кримський півострів станом на 11 березня

Джерела INжир media на тимчасово окупованій території АР Крим повідомляють, що суспільні настрої на півострові у сприйнятті війни, яку Росія 24 лютого розв’язала проти України швидко змінюються, і ці зміни не на користь країни - агресора.  

          В перші два дні війни проросійські налаштована частина населення, передусім, з числа прибулих з материкової Росії перебувала у стані ейфорії й шапкозакидальних настроїв. Потім з початком запеклих боїв під Херсоном, Харковом, Київській, Чернігівській областях й на Сході України, ейфорія трансформувалася у стан розгубленості, а десь після 8 березня почали спостерігатися стійкі прояви панічних ознак.

Мешканці Криму краще ніж росіяни поінформовані щодо реального стану справ у війні, російських полонених та катастрофічних втрат російської армії. Вони зустрічають розбиту техніку російських колон й труни із загиблими російськими солдатами.

Росіяни, які нещодавно купили нерухомість виставили її на продаж і залишають півострів. Нічого дивного, Крим, з огляду на опір, який чинить українська армія стає небезпечним місцем й можливим театром бойових дій. Російські силовики та військові вивозять з півострову родини. Путін і Шойгу ще нещодавно запевняли, що все йде за «планом». Однак поведінка російських силовиків вказує, що зазначеної евакуації в цьому плані не було.

          Інакше поводить себе самопроголошена влада. Аксьонов більше не бігає по півострову з ура патріотичним промовами. Він схвильований соціально економічним станом регіону. В умовах зростання цін, падіння життєвого рівня, й поширення панічних настроїв серед населення, він зосередився на заходах з коригування цінової політики. Він проводить наради з представниками бізнесу: фармацевтичними, аграрними компаніями. Він боїться голодних бунтів та виступів, просить бізнес не підіймати ціни.

          Пропаганда РФ на півострові також змінила акценти. Замість бравурних репортажів про перемоги російських військ в Україні транслюються сюжети про «подвиги», «героїчні» вчинки російських воїнів. Оплакуються загиблі. Все робиться за лекалами  радянської пропаганди часів Другої світової війни.

Тим часом, працівники кримських підприємств за примусом чиновників  пишуть якісь дурнуваті розписки про нерозповсюдження фейків щодо війни в Україні, а тим, хто відмовляється погрожують відправкою на фронт. Кримська «влада» перелякана  напливом правдивої інформації щодо реального стану подій на фронті і неспроможністю російської окупаційної армії.

Змінився й зовнішній вигляд військових. В Джанкої в одній з шкіл розмістилися якісь підлітки віком до18 років. Понад 200 осіб, у новій військовій формі. Військова активність ЗС РФ щодо формування та відправлення нових військових колон в Україну дещо знизилась.

Віктор Зозуля дляINжир media