
СБУ затримала та заарештувала в Одесі іноземне судно. В українській спецслужбі заявили, що воно входить до «тіньового» флоту Росії.
Власник суховантажу перебував під санкціями і плутав сліди, змінюючи назву судна та його формальних бенефіціарів.
До Одеси суховантаж прийшов під прапором африканської країни за партією сталевих труб.
У СБУ заявили, що перед початком СВО судно щонайменше сім разів заходило до Севастополя.
Наприкінці січня 2021 року суховантаж вивіз з півострова близько 7 тис. тонн зерна до північної Африки.
Під час затримання корабля на борту перебували капітан та ще 16 членів екіпажу, громадян країн Близького Сходу.
.jpg)
Українські силовики конфіскували плани рейсів, лоцманські карти, журнали перевірки радіозв'язку із доказами заходу до Криму.
СБУ розпочала кримінальне провадження за чотирма статтями КК: від фінансування захоплення влади та держзради до порушення правил в'їзду "на тимчасово окуповану територію України".