×
02 вересня, 16:30
INжир Медиа

Чиновники, спортсмени, бюджетники - хто "змагається" з партією влади на "виборах" в окупованому Криму

Похмура масовка для ілюзії вибору. У Криму цього тижня відбудеться голосування за "депутатів" як би парламенту та місцевої окупаційної влади. Раніше ми вже розповідали, що "виборча кампанія" на окупованому півострові протікає вкрай мляво та безальтернативно для всіх, окрім представників партії влади.

А в цьому матеріалі ми зібрали трохи доказів того, чому політичні “конкуренти” - лише статисти у шоу з гучною назвою “вибори”.

ЛДПР

Один із ключових персонажів у кримському відділенні партії – Юрій Юр'єв є депутатом “парламенту” півострова і навіть має подяку від “спікера” Володимира Константинова. У той же час рідний брат депутата Олександр Юр'єв за пару місяців до початку виборчої кампанії став головою окупаційної державної адміністрації в Євпаторії. Раніше він займався бізнесом і жодного відношення до роботи місцевих органів влади ніколи не мав.

Ще один депутат “парламенту” від ЛДПР Сергій Єрхан став знаменитим у 2015 році, коли, зупинений співробітником ДІБДР, намагався уникнути відповідальності за допомогою посвідчення радника глави окупаційного кримського уряду Сергія Аксьонова. Лідера кримського відділення зовсім іншої політичної партії, якщо що. Втім, влада балує Сергія Єрхана не лише посвідченнями.

У 2018 році він розповідав, що молдавська громада, яку він очолює, продовжує оформлення землі у Чорноморському районі, щоб відкрити виноробне господарство. У 2024 році з'ясувалося, що оформлення пройшло успішно і з'явилися нові плани на землю в Бахчисарайському районі.

Лідер кримської філії ліберальних демократів Світлана Шабельникова безпосередньо з партією влади поки що не була помічена. Але дохід від бізнесу у сфері спорту та туризму на суму 155 мільйонів рублів наводить на певні підозри. Без лояльності в коридорах владі залишатися однією з найбагатших депутаток кримського парламенту було б дуже важко.

Комуністи

Лідер кримських комуністів Сергій Богатиренко вже кілька років не обіймає оплачувану з бюджету посаду голови Комітету Державної Ради з питань соціальної політики та справ ветеранів, однак у його декларації зазначено серед доходів “Апарат Ради міністрів Республіки Крим”. Знайти відомості про те, ким працює Богатиренко у кримському "уряді" поки не вдалося, але сам факт отримання доходів від такого "роботодавця" є промовистим.

Серед борців за “світле майбутнє” виявилося ще щонайменше кілька кандидатів, які “годуються” безпосередньо з рук кримського окупаційного уряду чи парламенту. Зокрема, євпаторійська комуністка Оксана Тараніна також отримує зарплату від "Апарату Ради міністрів Криму", а кандидатка Діана Форостина обслуговує відділ діловодства в Управлінні справами Державної ради. Тим часом, Сергій Поліщук взагалі в декларації вказав “МВС Республіки Крим”, хоча закон прямо забороняє співробітникам поліції брати участь у політичній діяльності.

"Справороси"

Лідер кримського списку партії "Справедлива Росія" - Вікторія Білан, 2020 року вже працювала в органах кримської "влади". Тоді її призначили заступником Міністра економічного розвитку Криму. І хоча про реалізацію економічних інновацій Білан на цій ниві нічого не відомо, зв'язки в кримському уряді, ймовірно, залишилися. Принаймні достатні для проведення зустрічей з колективом державного санаторію “Сакі” та участі у “Августівській конференції педагогів”.

Представниця Керченської філії цієї партії – Галина Путінцева, є незмінним директором державного автономного навчального закладу середньої професійної освіти “Керченський медичний коледж”. І якою б не була формальна політична орієнтація Путінцевої, вона насамперед є керівником бюджетного закладу. З усіма випливаючими наслідками з організації "явки виборців", впровадження "лінії партії" і відкатами на стимулюючих виплатах.

Ще один регіональний лідер “справоросів” – Роман Сухарєв очолює регіональну фізкультурно-спортивну громадську організацію “Федерація панкратіону Республіки Крим”. Як правило, такі структури випадкові люди не творять і не очолюють. Наприклад, президентом федерації боксу є колишній лідер ОЗУ “Сейлем” Сергій Воронков. Про невипадковість каже і той факт, що Сухарєв є співзасновником будівельної фірми на Південному березі Криму.

"нові люди"

Гламурний лідер кримської філії псевдо-опозиційного молодіжного проекту “Нові люди” Данило Шупеня дуже любить спорт. Крім хокею, в який він грав у Москві, на своїй сторінці в Instagram (який заборонений у російському правовому полі) він зазначив, що має відношення до російської прем'єр-ліги та оргкомітету чемпіонату світу FIFA 2018. Водночас на сайті федерації футболу Сімферопольського району є повний тезка політика в амплуа захисника футбольного клубу "Гвардійське". Знайти інформацію про власників та спонсорів цього клубу не вдалося, але в неформальному середовищі вважається, що він входить до орбіти інтересів депутата “Єдиної Росії” Ігоря Поліщука.

Загалом у списку “нових” він не єдиний спортсмен. Є ще президент бахчисарайського футбольного клубу "Кізілташ" Ельдар Яячик. На сайті клубу його фото красується поряд з портретом “почесного президента” Альберта Куршутова, який з недавнього часу обійняв посаду міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку Криму. Також до спорту має відношення і Роман Артюхов, який працює в бюджетній установі “Центр фізичного здоров'я населення” в Сакському районі.

Крім футболістів, помітну частину списку складають працівники комунальних структур. Наприклад, колишній прихильник ЛДПР і за сумісництвом голова феодосійського РЕМ Віталій Шумаков або завсектором ліцензування Інспекції з житлового нагляду Криму Костянтин Маркінов. Виглядає вельми сумнівною версія про те, що бюджетні клерки мають свої політичні погляди та незалежну передвиборну позицію.

По решті партій робити огляд не мало сенсу, оскільки їхній вплив на кримський електорат настільки мікроскопічний, що не має жодного інтересу для аналізу їхньої залежності чи незалежності від партії влади.

Павло Буранов для INжир media